пʼятниця, 26 квітня 2019 р.

Шановні учні, батьки, вчителі!

Вітаємо Вас зі світлим святом Христового Воскресіння!Нехай передзвін великодніх дзвонів принесе Вам лише благі вісті, нехай Ваші серця наповняться радістю, хай віра допомагає Вам долати труднощі.Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаємо здоров'я, добробуту і благополуччя. Нехай у кожну оселю прийде мир.

четвер, 25 квітня 2019 р.

Мій стиль життя – здоров’я

  З 8 по 22 квітня 2019 року у Яворівській ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 проходила декада природничих наук «Мій стиль життя – здоров’я» у рамках відзначення Всесвітнього дня здоров’я і Всесвітнього дня Землі.
 Протягом двох тижнів учні школи брали активну участь у різноманітних тренінгах, дослідницьких проектах, конкурсах малюнків і плакатів. щоб усвідомити, що здоров’я не можна придбати раз і назавжди, а його потрібно берегти. Організм дитини може бути здоровим лише тоді, коли він розвивається, доповнюється різними новими корисними елементами, звичками і, таким чином, вдосконалюється. Тому потрібно вести здоровий спосіб життя, увесь час вчитися і поглиблювати потребу в ньому.

понеділок, 22 квітня 2019 р.

До природи можливо доторкнутись лише серцем…

Під таким гаслом 18 квітня був проведений Форум юних екологів Львівщини «Дотик природи-2019». Форум проводився за номінаціями: екологія, ботаніка, зоологія, валеологія, гідробіологія, лісівництво у два етапи (відбірковий та очний). На відбірковий етап конкурсу-захисту екологічних проектів було подано значну кількість науково-дослідницьких робіт з усієї області. Тільки кращі роботи були відібрані для участі в очному турі захисту екологічних проектів.
Нашу школу, зі своїми науково-дослідницькими проектами, представляли Хомік Марія (учениця 9 – А класу, наймолодша учасниця конкурсу) і Викович Андрій (учень 10 – А класу). Робота Хомік М. «Порівняльний аналіз якості питної води об’єкту водопостачання третього містечка до і після реконструкції», отримала ІІ місце у номінації «Гідробіологія» і була нагороджена грамотою і цінним призом. Робота Виковича А. була відзначена грамотою.
         Молодці!  Вітаємо з перемогою!  Успіхів і надалі!

Вітаємо!

З метою активізації роботи з учнівською молоддю щодо вирішення екологічних і 
природоохоронних проблем, залучення її до активної природоохоронної діяльності, формування екологічної свідомості та дбайливого ставлення до природи КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провів обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Зоологічна галерея». Учень 8 – А Місюн Віктор отримав ІІІ місце за роботу «Беркут в очікуванні здобичі».

Вітаємо Віктора з заслуженою перемогою! Успіхів і надалі!

Знай наших!


З 16 по 19 квітня 2019 року у Києві проходив всеукраїнський етап міжнародного конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз (Stockholm Junior Water Prize (SJWP)». Основна мета якого – залучити якнайбільше молоді до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання. Конкурс проводиться за підтримки Посольства Швеції в Україні та у співпраці з НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Міністерства освіти і науки України, Міністерства екології та природних ресурсів. Винарчик Наталія з науково дослідницьким проектом "Порівняльні моніторингові дослідження штучних водних об’єктів околиць міста Яворова" стала фіналістом конкурсу і отримала заслужені нагороди і відзнаки. Крім захисту робіт і процесу нагородження, учасників конкурсу та їх керівників чекала цікава пізнавально-інформаційна програма, зокрема: експериментаріум-квест від КПІ, екскурсія на ТОВ «НВО Екософт» і до Музею Води, екскурсійна програма по м. Біла Церква.

неділя, 21 квітня 2019 р.

Старшокласники - гості Наукових фестин Львівської політехніки

19 квітня 2019 року в Національному університеті «Львівська політехніка» вже вп'яте відбулися Наукові фестини. Учні 10-11 класів нашої школи  мали можливість оглянути різноманітні досягнення і цікавинки інститутів Політехніки у  понад тридцяти локаціях. Тут детектор брехні і  3-d принтери, дрони і машинки з дистанційним керуванням, хімічні лабораторії та намети геологів.
Школярі пройшли тест на професійні нахили, поспілкувалися з студентами та викладачами різних інститутів, що входять до складу університету.
Пізнавальною :) була участь у тренінгу «Розвиток креативності: вчимося шукати ідеї». Три команди розробляли та захищали проекти сучасних музеїв: новітній музей історії України, 3-d музей Космосу. Найоригінальнішою виявилася ідея  музею Історії їжі, в якій відвідувачі зможуть не лише оглянути процес приготування страв у різні часи, але й скуштувати їх.
В додаток до цього нам вдалося майже пройти Квест Львівською Політехнікою, прослухати екскурсію про цей найпрестижніший в Україні навчальний заклад, ознайомитися з навчальними корпусами, підкріпитися в студентській їдальні (:.
Є сподівання, що старшокласники не лише цікаво провели час, але й отримали інформацію, що дозволить їм зробити правильний вибір.




середа, 17 квітня 2019 р.

Важливо про важливе

Завершальним етапом психологічної та практичної підготовки учнів до трудової діяльності є їх правильна професійна орієнтація.
Професійна орієнтація - система навчально-виховної роботи, спрямованої на засвоєння учнями знань про соціально-економічні й психофізіологічні умови правильного вибору професії, формування в них уміння аналізувати вимоги різних професій до психологічної структури особистості, а також свої професійно значущі якості, шляхи й засоби їх розвитку.Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів.Ось чому 17 квітня 2019 року у Яворівську ЗОШ І-ІІІ ст. №2 завітали працівники КЗ ЛОР «Самбірський педагогічний коледж імені Івана Филипчака». Викладачі Л. Славич, С. Боровко, С. Ліховин ознайомили учнів 9-их класів із умовами вступних випробувань, спектром спеціальностей та особливостями навчання. 
Завдання профорієнтації полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.
Віримо, що дев’ятикласники зроблять правильний вибір.

Тренінг “Домедична допомога»


Ніхто не може надавати першу медичну допомогу, окрім медиків. Та допомога, яку надають, приміром, очевидці на місці аварії, називається домедичною. Ази першої домедичної варто знати всім, адже саме до приїзду медиків часто спливає дорогоцінний час, коли можна врятувати життя чи не допустити погіршення стану. Надавати таку допомогу можуть усі, хто пройшли спеціальне навчання та здатні убезпечити потерпілого до приїзду медиків.

16 березня 2019 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2проведено тренінг «Домедична допомога», який відбувся за участю працівників ВНКЗ ЛОР «Львівський інститут
медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського», а саме: викладача вищої категорії Шведа Ігоря Юрійовича та викладача І категорії Назар Наталії Семенівни. Вміння робити непрямий масаж серця, штучне дихання, перша допомога при кровотечах, при попаданні стороннього тіла в дихальні шляхи -практичні уміння, які отримали старшокласники. Учням продемонстровано весь спектр засобів, які можуть стати життєвонеобхідними при наданні домедичної допомоги.
Головне – знати, що робити в критичній ситуації. Краще знати і ніколи не скористатися, ніж не змогти врятувати.

вівторок, 16 квітня 2019 р.

Перлини Закарпаття

14 квітня 2018 року учні 7-А, 7-В, 5-А класів під керівництвом учителів  Могили І.П., Ліхути О.В., Білецької І.В. відвідали полонину Боржава - найбільшу у Закарпатті.
Діти побачили безмежні краєвиди та відчули суворі вітри гори Гимби на яку підіймалися ескалатором,поїли свіжої грибної юшки,звареної на вогнищі,милувалися водограєм Шипіт, що розташований у с. Пилипець біля гори Гимби.
А насамкінець відвідали найбільший військово-історичний комплекс  в Україні часів Другої  Світової війни Бункер Лінії Арпада, який розміщений в с. Верхня Грабівниця. Екскурсовод розповів про особливості будівництва і застосування цього укріплення.
Школярі отримали позитивні емоції та покращили свої знання з історії Закарпатського краю, овіяного надзвичайно 


неділя, 14 квітня 2019 р.

Учні змагаються з командами студентів

Десятикласники Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Олег Гембаровський, Дмитро Шляховський та дев’ятикласник Шклівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Владислав Мисько (команда s[bin]Array) стали призерами Всеукраїнського етапу 44 Міжнародної олімпіади з програмування ICPC 2019 і мають можливість участі у II етапі. Серед 141 з студентських команд Західного регіону (Львів, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Ужгород) вони показали 33 результат в загальному заліку.
Вже не перший рік участь в цій олімпіаді беруть команди школярів України, формуючи так званий «Шкільний дивізіон». У Львові ці змагання проводилися на базі двох вишів: ЛНУ ім. Івана Франка та ЛНУ «Львівська політехніка».

 

середа, 10 квітня 2019 р.

Актуально!


9 квітня 2019 року  учні дев’ятих класів разом із вчителем історії         Назар О. З і педагогом-організатором Вареницею М. М. взяли участь у дні відкритих дверей ДНЗ «Новояворівського ВПУ». На школярів чекала пізнавальна екскурсія. Учням були презентовані виробничі спеціальності,які готують у цьому закладі. Діти мали можливість спостерігати за процесами малярства,з варювання, деревообробки. У фойє головного корпусу були представлені власні роботи, а також виставка-продаж кулінарних виробів студентів. Можна було не лише споглядати, а й, придбавши, поласувати. Школярі ознайомились з умовами навчання, гуртожитком та матеріально-технічною базою закладу.Оскільки закінчення загальноосвітнього закладу та отримання дев’ятикласної освіти неодмінно ставить дитину перед вибором, такі профорієнтаційні заходи є особливо актуальними.






Екскурсійні враження


6 квітня 2019 року відбулась поїздка учнів 6 –х класів Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (класні керівники Здебська Л.М, Гуль І.Б.)  за маршрутом Яворів – Домажир – Львів – Яворів.
Учні з захопленням пізнали красу рідного краю, дізнались про благородні мотиви організації «Чотири лапи», яка влаштовує притулки для обездолених тварин, зокрема «Ведмежий притулок» у Домажирі.
Величезне задоволення отримали діти, відвідавши у Львові «Планету розваг» у Львові.
Екскурсія згуртувала учнівські колективи, спільний відпочинок нікого не залишив байдужим.

пʼятниця, 5 квітня 2019 р.

Перспективи майбутнього



   04 квітня 2019 року у Яворівській ЗОШ I-III ступенів №2 Яворівської районної ради Львівської області була проведена профорієнтаційна бесіда для учнів 11-х класів. Представник Львівського національного аграрного університету Занько Богдан, який є студентом 3-го курсу, розповів учням, що, обравши цей навчальний заклад, вони зможуть опанувати перспективні професії та стати висококваліфікованими фахівцями. Також студенти ЛНАУ мають унікальну можливість розвиватися творчо та естетично в численних колективах та гуртках, проходити виробничо-навчальну практику на передових підприємствах європейських країн.
   Одинадцятикласники з цікавістю прослухали інформацію, заповнили анкету випускника. Учні ставили запитання Б. Заньку, на які він дав вичерпні відповіді.
   Бесіда допомогла дітям зорієнтуватись у виборі майбутньої професії.

вівторок, 2 квітня 2019 р.

Тиждень дитячої книги «Читаю я, читають всі навколо мене» завершився!



Протягом Тижня книжкових іменин школярі знайомились з новинками літератури, переглядали літературні цікавинки, подорожували, грали та розважались у світі казки та захоплюючих книг.

Вшанували Т.Г.Шевченка, оформивши виставку книг «Безсмертне слово Кобзаря», провівши конкурс читців його поезії (2 – 4 кл.) та літературну вікторину «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»(5 кл.)

Для молодших школярів був проведений бібліошопінг «Даремно часу ви не гайте! Ось цю книгу прочитайте!». Учні 2-го та 3-го класів взяли участь у бібліопікніку «Веселися, грай і книжки читай».

Відвідали наші школярі районну бібліотеку для дітей, де відбулася презентація книги місцевої письменниці Володимири Уданович «Казковий світ – онукам». Діти дізналися про історію написання книги, декламували поезії авторки. Зацікавила присутніх і книжкова мозаїка «Казкарі – дітям». Відгадували загадки, казкових героїв, відповідали на запитання вікторини. Повернулись до школи з солодощами від поетеси.

В конкурсі дитячих малюнків «Казковий віночок» змагались учні 2 – 4 кл.

Учениця 6 класу Дубан Діана взяла участь у ІІ етапі конкурсу «Найкращий читач 2019 року», де отримала гарний результат.

Завершальним днем книжкових іменин було знайомство з книгами, подарованими читачами.



 




понеділок, 1 квітня 2019 р.

Веселе завершення або цікавий початок


Підготовчі заняття з майбутніми першокласниками завершилися тісною співпрацею з місцевими аніматорами Дона Боско (Селезянськими аніматорами), які входять в спільноту церкви Різдва Пресвятої Богородиці Малого Передмістя. Четверо старшокласниць Бойко М., Сабат Х., Филянець С., Салик В.  старалися створити атмосферу інтриги, радості, задоволення, розкутості, ініціативності, пошуку відповідей на ключові завдання. Жодна дитина не залишилася поза увагою аніматорів: така зустріч була плідною і для дітей, і для батьків. Вони не помітили, як промайнула двохгодинна забава. Задоволені  майбутні школярі отримали в подарунок кульки-смайлики та буклети  з настановами учня.
З почуттям радості, діти пообіцяли повернутись до школи першокласниками уже 1 вересня...




Кожна дитина талановита …


З 18 по 22 березня у школі «Під Ратушею» проходив Тиждень початкових класів під гаслом: «Кожна дитина талановита». Для учнів це було справжнім святом. Усі дні мали свої назви і сяяли різними барвами веселки, бо щоразу школярі вдягали вбрання відповідного кольору.
Понеділок – день поезії -  діти і вчителі  зустріли у вишиванках.
Учні 2 – 4 класів узяли участь у конкурсі читачів віршів Тараса Шевченка. Переможцем стала  четвертокласниця Вараді Надія.
Другого дня школа засяяла зеленими кольорами - розпочався День малювання. Під керівництвом  учителів Здебської Л.М. та Прихожденко У.О. школярі займалися паперовим гончарством, оздоблювали різними орнаментами тарілки, розвивали творчу уяву і збагачувались знаннями про різні види мистецтва. Результатом творчої співпраці вчителів та учнів стала виставка робіт під назвою «Наші руки творять дива».
Третього дня, помаранчевого,  учні 2-4 класів взяли активну участь у танцювальному флешмобі, який провела педагог - організатор Тучапець Г.М. Діти  весело повторювали танцювальні рухи, з цікавістю виконували завдання..
Четвер  - день юних спортсменів. Діти у фіолетовому вбранні залюбки брали активну участь у конкурсах: «Наповни посудину», «Збудуй вежу», «Яйце пінгвіна», «Біг з перешкодами», «Передай м’яч».
У п’ятницю, жовтого кольору, школярі початкової школи стали учасниками благодійного майстер-класу з розпису медових пряників під керівництвом волонтерів БО «З надією в серці». У руках маленьких умільців кондитерські вироби перетворювалися на чудові витвори мистецтва, а їхні серця бажали Назарію Пісоцькому одужання.
Кольоровий тиждень зробив шкільне життя цікавішим, яскравішим, наповнив його новими враженнями та збагатив знаннями.
фотоальбом